یکشنبه 18 تیر 1396 @ 18:25

طرح کارآفرینی خدمات مشاوره مهندسی

طرح کارآفرینیخدمات مشاوره مهندسی

طرح کارآفرینی خدمات مشاوره مهندسیطرح کارآفرینی خدمات مشاوره مهندسی

موضوع طرح : خدمات مشاورة مهندسی

محل اجرای طرح : قابل اجرا در سراسر کشور

سرمایه گذاری کل: ۴۴/۲۵۱ میلیون ریال

سهم آوردة متقاضی: ۴۴/۳۱ میلیون ریال

سهم تسهیلات: ۲۲۰ میلیون ریال

دورة بازگشت سرمایه: ۲ سال

مقـدمه :

توسعه صنعتی در راستای نیل به اهداف خود اتکایی از ارکان مهم برنامه های توسعه اقتصادی و اجتماعی کشور محسوب می‌شود که دستیابی به آن جز از طریق به روز آوری و نوسازی ساختارهای صنعتی بر پایه دستاوردهای علمی میسر نمی‌باشد. اهمیت این مطلب با توجه به ساخت سنتی صنایع و اتکای بیش از حد صاحبان صنعت و صنعتگران به تجربه بیش از پیش عیان می‌گردد.
در اقتصاد امروز هر بنگاه اقتصادی – وبخصوص سازمانهای تولیدی و صنعتی – برای تداوم حیات ناگزیر از ورود به بازار های بین‌المللی هستند. از دیگر سو اخذ استانداردهای کیفی و تضمین کیفی شرط ورود محصولات به بازار جهانی است و اخذ این استانداردها تنها از طریق پیاده سازی اصول علمی نوین در سطح کارخانجات مقدور است.
یک بنگاه اقتصادی حتی پس از وارد شدن به بازارهای فرامرزی باید قادر به تحمل رقابت با رقبایی در کلاس جهانی باشد و این امر نیز تنها با افزایش مداوم بهره‌وری ، بهبود مستمر و کاهش قیمت‌ها ممکن می‌گردد. دستیابی به این اهداف نیز مستلزم پیاده سازی سیستم های اطلاعات مدیریت، نگهداری و تعمیرات، اتوماسیون، کار سنجی و … می‌باشد.
هدف از این طرح ، ارائة خدمات مشاوره ای در بخش صنعت و معدن می‌باشد. این خدمات مشتمل بر مطالعه و پیاده سازی سیستم های یکپارچه مدیریت ، کیفیت و تولید ، اتوماسیون اداری و صنعتی ، استقرار نظام‌های اطلاعات مدیریتی (MIS) ، سیستم‌های تضمین کیفیت ( ISO, QS , HACCP , OHSAS,… ) ، انجام مطالعات زمینه یابی و امکان سنجی و تهیه طرح های توجیه فنی ، اقتصادی و مالی فعالیت های تولیدی و خدماتی ، بررسی روشهای بهبود سیستم‌های تولید و ارتقای بهره وری در آنها و … می‌باشد.
انجام این فعالیتها ضمن اینکه می‌تواند نیاز بخشی از صنایع کشور را برآورده سازد، قادر است سوددهی قابل ملاحظه‌ای برای مجریان به همراه داشته و همچنین زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی را در رشته های مهندسـی صنایع، مهندسی کامپیوتر، مهندسی مکانیک و مدیریت صنعتی فراهم سازد. ضمن اینکه با توجه به ماهیت فعالیتهای قابل اجرا در این طرح بانوان تحصیلکرده نیز می‌توانند راسا اقدام به راه اندازی این طرح و ارائه این خدمات نمایند.

سرمایه گذاری مورد نیاز طرح
الف – سرمایه ثابت
۱- مکان مورد نیاز طرح ، شامل یک باب ساختمان با کاربری اداری به مساحت تقریبی ۶۰ متر مربع می‌باشد که هزینه رهن کامل آن معادل ۷۵ میلیون ریال برآورد می‌شود.
۲- تجهیزات فنی :
ردیف شــرح تعداد هزینه واحد هزینه (میلیون ریال)
۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱ رایانه رومیزی
پرینتر لیزرجت سیاه و سفید
پرینتر اینک جت رنگی
سیستم تامین برق اضطراری (UPS)
دستگاه فتوکپی
پلاتر
اسکنر
ماشین حساب مهندسی
ماشین حساب رومیزی
کرونومتر Stop-Watch
لوازم اندازه گیری دقیق ( شامل کولیس، میکرومتر ، بلاک‌گیج ست) ۴
۱
۱
۱
۱
۱
۱
۴
۱
۲
۱سری ۷
۵
۲
۸
۲۵
۱۰
۲
۵/۰
۵/۰
۱
۱۸ ۲۸
۵
۲
۸
۲۵
۱۰
۲
۲
۵/۰
۲
۱۸
جمــــع ۵/۱۰۲

طرح کارآفرینی خدمات مشاوره مهندسی


نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.